6 تأثیر بدنسازی بر چهره

6 ناثیر بدنسازی بر چهره که نمی دانستید!

فهرست مطالب

بدنسازی و تناسب اندام یکی از جذاب ترین ورزش های امروزی در جهان است. در اینجا به فواید بدنسازی و 6 تاثیر بدنسازی بر چهره و رویکرد بدنسازی بر ذهن و بدن را بررسی می کنیم. باشگاه آکوجیم در کنار شما با تمرینات بدنسازی و رژیم غذایی مناسب است.

 

6 تأثیر بدنسازی بر چهره که تا به حال نمیدانستید!

اثرات بدنسازی بر روی صورت می تواند کاملاً ظریف باشد و در طول زمان قابل توجه است. در اینجا به 6 تاثیر بدنسازی بر چهره را بررسی می کنیم:

 1. عضلات صورت:
  از تاثیر بدنسازی بر چهره می توان به تقویت ماهیچه های صورت اشاره کرد. مانند هر ماهیچه دیگری در بدن، ماهیچه های صورت را می توان با تمرینات خاصی تقویت و مشخص کرد. تا ظاهری زیباتر به صورت شما دهد.
 2. اصلاح خط فک:
  برخی تمرینات بدنسازی می توانند به تقویت عضلات فک کمک کنند و به طور بالقوه منجر به ایجاد خط فک مشخص تر شوند.
 3. تقویت استخوان گونه:
  با درگیر کردن ماهیچه های خاص صورت در طول تمرینات بدنسازی، ممکن است تعریف استخوان گونه خود را افزایش دهید.
 4. تقارن کلی صورت:
  بدنسازی منظم می تواند با ایجاد تعادل در رشد عضلات در هر دو طرف صورت، به تقارن کلی صورت کمک کند.
 5. حالت های صورت:
  تقویت عضلات صورت می تواند بر توانایی شما در ایجاد حالات مختلف صورت نیز تأثیر بگذارد و به طور بالقوه به شما کنترل بیشتری بر میزان رسا بودن چهره شما می دهد.
 6. ظاهر جوان:
  تقویت عضلات صورت از طریق بدنسازی ممکن است به حفظ ظاهری جوان تر و محکم تر در طول زمان کمک کند.

بنابراین، در حالی که تمرکز بدنسازی اغلب بر روی دگرگونی بدن است، مهم است که بدانیم تاثیر بدنسازی بر چهره و عضلات صورت چکونه است. بدنسازی موجب تناسب اندام می شود و منجر به بهبود زیبایی صورت نیز می شود.

"</p

فواید ورزش بدنسازی

چه یک مبتدی باشید و چه از علاقه مندان به تناسب اندام، گنجاندن ورزش بدنسازی در برنامه روزانه، می تواند بهبودهای قابل توجهی در سلامت جسمی و روانی شما ایجاد کند. از جمله فواید ورزش بدنسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترشح اندورفین در بدن با ورزش بدنسازی

   نظم و انضباط و پشتکار سرسختانه با ثبات در ورزش به دست می آید. تمرین سخت بدنسازی باعث آزاد شدن اندورفین توسط بدن می شود. اندورفین ها مسئول افزایش احساس خوب بودن، محافظت در برابر بیماری های روانی و ایجاد احساس آرامش هستند. آنها گروهی از مواد تشکیل شده در بدن هستند که به طور طبیعی درد را تسکین می دهند. اندورفین ها ساختار شیمیایی مشابهی با مورفین دارند. تصور می‌شود که علاوه بر اثر ضد درد، در کنترل پاسخ بدن به استرس، تنظیم انقباضات دیواره روده و تعیین خلق و خوی نقش دارند. آنها همچنین ممکن است ترشح هورمون ها از غده هیپوفیز، به ویژه هورمون رشد و هورمون های گنادوتروپین را تنظیم کنند.

 • جریان خون با اکسیژن بالا

  در بدن شما اثرات مثبت خود را نیز دارد. تمام سلول های بدن برای انجام فرآیندهای متابولیکی خود به اکسیژن نیاز دارند. تأثیر کلی بدنسازی بر سبک زندگی، بدن و ذهن حیرت انگیز است.

 • ایجاد تمرکز و نظم

  بدنسازی نظم و تمرکز را آموزش می دهد. این ویژگی های آموخته شده در باشگاه را می توان در تمام جنبه های زندگی شما به کار برد. تا همه کارهایی که انجام می دهید به موفقیت برسند! بدنسازی به شما می آموزد که به خودتان ایمان داشته باشید و به کاری که انجام می دهید، افتخار کنید.
  وقتی در باشگاه هستید و همه چیز خود را در هر ست، هر بار، هر روز و هر روز به کار می‌گیرید، این نشان می‌دهد که پشتکار دارید. اجازه ندهید هیچ چیز مانع شما شود.

 • افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس

  بدنسازی باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس می شود. هر چه فیزیک بدنی شما قوی تر و تاثیرگذارتر شود، بدن برتر شما به طور واقع بینانه بر خود و همه اطرافیان شما تأثیر می گذارد. رفتار شما با مردم و رفتار آنها با شما را تغییر می دهد.
  سزاوار احترام است و به خوبی به دست آمده است. از طریق تمرین با وزنه و ورزش، می توانید ناامیدی و تنش هایی را که در درون همه ما ایجاد می شود، رها کنید. شنیده اید که سالم نیست اجازه دهید چیزهایی در درون شما جمع شوند و شما را آزار دهند.

خوب، با بدنسازی، شما یک خروجی برای رفع نیاز بدن و ذهن خود برای تخلیه دارید. در مجموع، به جرات می توان گفت که بدنسازی نه تنها قدرت و سلامت بدن شما را بهبود می بخشد، بلکه ذهن شما را نیز بهبود می بخشد.

رویکرد بدنسازی بر ذهن

بدنسازی تاثیر مثبتی بر ذهن دارد! ذهن تأثیر فوق العاده قدرتمندی بر بدن دارد. تمام انگیزه و میل شما از ذهن شما می آید. در خاطرات بدنسازی آرنولد شوارتزنگر، این رویداد را آرنولد اینگونه توصیف می کند:

وقتی کار سخت می شود، همیشه این ذهن است که اول شکست می خورد، نه بدن. روزی من و فرانکو در سالن ورزشی قدیمی گلد اسکوات انجام می دادیم. فرانکو زیر 500 پوند وزن گرفت، چمباتمه زد. نتوانست دوباره بلند شود. میله را گرفتیم و به  فرانکو کمک کردیم تا آن را روی قفسه بازگرداند. 500 پوند در آن روز برای فرانکو خیلی زیاد بود.

همان موقع چهار الی پنج بچه ایتالیایی-آمریکایی از شهر نیویورک وارد شدند. آنها گفتند: “وای”، “فرانکو هست! هی، فرانکو!” آن‌ها طرفداران فوق‌العاده‌ای بودند. مشتاقانه منتظر تماشای تمرین او بودند. فقط فرانکو در یک بالابر شکست خورده بود و به نظر می‌رسید که در تلاش بعدی دوباره شکست می خورد.

فرانکو را کنار زدم و به او گفتم: “فرانکو، این بچه ها فکر می کنند تو پادشاهی. تو نمی توانی دوباره زیر پانصد پوند بیایی و شکست بخوری.” ناگهان چهره اش تغییر کرد. او با چشمان درشت به من نگاه کرد و متوجه شد که در محل است. سپس او به خیابان رفت و مدتی را به حالت روانی گذراند، نفس های عمیق کشید و روی آسانسور تمرکز کرد.

او دوباره به باشگاه رفت، میله را گرفت و به جای شش تکراری که قرار بود با 500 پوند انجام دهد، هشت تکرار کرد! بعد با خونسردی رفت، انگار هیچی نبود.

بدیهی است که عضلات فرانکو در آن چند دقیقه بین ست ها قوی تر نشدند، تاندون های او بزرگتر نشدند. چیزی که تغییر کرد، ذهن، انگیزه و تمایل او به هدف بود. نادیده گرفتن اینکه چقدر ذهن در وادار کردن بدن به آنچه می‌خواهد اهمیت دارد نادیده گرفته می‌شود.

ذهن می تواند تاثیر قابل توجهی بر بدنسازی بگذارد و برعکس، بدنسازی می تواند چیزهای زیادی به ما بیاموزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 50 هزار تومانی شهریه باشگاه

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید و تخفیف 50 هزار تومانی دریافت کنید.

کد تخفیف به صورت آنی برای شما ارسال میگردد.